• Ana Sayfa

Ahi kişi kendine istediğini, önce başkalarına isteyendir…

Sitemiz Ahilik konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler için hazırlanmıştır. Sitemizde Ahilik ile ilgili makaleleri okuyabilir, yayınlar ve etkinlikler hakkında bilgilere ulaşabilir, ayrıca Ahilik hakkında güncel haber ve duyuruları takip edebilirsiniz.

27. AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI KAPSAMINDA HÜNKAR KASRI’NDA AHİLER ÇARŞISI AÇILDI.

ESNAFIN AHİLİK ÇOŞKUSU SOKAKLARA TAŞTI… Asırlık gelenek Sultanahmet’te tekrar canlandı. Esnafın Osmanlı döneminden beri sürdürdüğü gelenek, günümüzde de devam etti. Esnafın Ahilik Haftası (22-27 Eylül), İstanbul’daki esnaf odaları üyelerinin, Beyazıt’ta toplanarak Sultanahmet Meydanı’na kalabalık bir kortej halinde yürüyüşü ile başladı. Yürüyüş çevredeki meraklı gözlerin bakışı altında, yoğun bir kalabalık grupla Gerçekleşti. Özellikle bölgede çok yoğun olan yabancı turistler yürüyüşü ilgiyle izlediler.

27. Ahilik Haftası Kutlamaları’nın Fotoğrafları (tamamını görmek için buraya tıklayın)

27. Ahilik Haftası Kutlamaları 2014
 
27. Ahilik Haftası Kutlamaları 2014

27. Ahilik Kültürü Haftası Programı (22-27 Eylül 2014 )

27. Ahilik Kültürü Haftası Programı incelemek için buraya tıklayın.

OMBUDSMAN ARANIYOR – AHİ GALİP DEMİR

OMBUDSMANLIK SEMPOZYUMU – NEVŞEHİR

2004 yılında Nevşehir’de Yapılan “Ombudsmanlık Sempozyumunda” Merhum Başkan Galip Demir’in son dönemlerde gündemde olan Ombudsmanlık (Kamu Denetçiliği) üzerine Nevşehir’de Avrupa Ombudsmanlarına sunduğu tebliği görüntülemek için lütfen aşağıdaki belgeye tıklayınız.
Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedintumblrmail